КАКВО СЕ СЛУЧИ: Хюстън прекъсна серия от четири поредни загуби в НБА. “Ракетите” се наложиха над Денвър със 121:105 пред своята публика в “Тойота сентър”, което им донесе общо 27-ми успех в лигата през сезона.

НАЙ-ДОБРИ: Ръсел Уестбрук не изневери на силната си игра за Хюстън напоследък и приключи с 28 точки, 16 борби и 8 асистенции. Джеймс Хардън добави 27, 5 борби и 5 асистенции. Ерик Гордън се включи от пейката с 25 точки, от които 6 тройки.

Никола Йокич бе най-добър за Денвър и оформи осми трипъл-дабъл през 2019/2020 - 19 точки, 12 борби и 10 асистенции. Джеръми Грант остана със 17 и 7 борби.

ПОВРАТНА ТОЧКA: Хюстън разстреля съперника в последните 3 минути и половина на първото полувреме след 31:10, за да излезе напред с 60:43 и оттам връщане нямаше.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 24 януари Денвър ще гостува на Ню Орлиънс, а Хюстън ще играе с Минесота.