КАКВО СЕ СЛУЧИ: Хюстън инкасира втора загуба в последните си три мача в НБА. “Ракетите” не успяха срещу Мемфис след 110:121 като гости.

НАЙ-ДОБРИ: За Хюстън Ръсел Уестбрук получи почивка, а в негово отсъствие Джеймс Хардън избухна с 41 точки, от които 5 тройки. На сметката си гардът остави още 6 борби и 6 асистенции.

От неговите съотборници Ерик Гордън завърши с 23 точки, а Клинт Капела оформи дабъл-дабъл – 16 и 16 борби.

Новобранецът на Мемфис Джа Морант се разписа с 26 точки и 8 асистенции. Дилън Брукс го последва с 24

ПОВРАТНА ТОЧКА: 8 минути преди края резултатът бе равен – 95:95, но “гризлитата” направиха серия от 11-1, с което си осигуриха победата.

КАКВО ПРЕДСТОИ: След по-малко от 24 часа Хюстън ще приеме Портланд, а на 17 януари Мемфис ще играе с Кливланд.