КАКВО СЕ СЛУЧИ: Александър Везенков и Олимпиакос допуснаха 12-та загуба в Евролигата през този сезон. При завръщането в Пирея на треньора Йоргос Барцокас българинът и тимът му не успяха срещу АЛБА Берлин след 86:93 в двубой от 19 кръг в турнира на богатите.

НАЙ-ДОБРИ: 206-сантиметровото крило се включи от пейката за Олимпиакос, като остана на паркета 15 минути. В тях националът се отчете със 7 точки и 1 асистенция, като бе 2/3 от средно разстояние и 1/5 зад дъгата.

От неговите съотборници Никола Милутинов и Йоргос Принтезис нанизаха по 15 точки, като вторият допълни сметката си с 9 борби и 6 асистенции. Василис Спанулис приключи с 14 и 9 асистенции.

Маркус Ериксон бе най-резултатен за АЛБА Берлин с 22 точки, от които 6 тройки. Мартин Хермансон го последва с 18. Рокас Гуедрайтис остана с 15 точки.

ПОВРАТНА ТОЧКА: Домакините заличиха пасив от 8 точки от края на първото полувреме, за да обърнат до 71:68 след 30 минути игра. През последната четвърт обаче германците се възползваха от грешки на съперника и стигнаха до успеха.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 17 януари АЛБА Берлин ще гостува на Цървена Звезда, а Олимпиакос ще играе с Байерн Мюнхен.