КАКВО СЕ СЛУЧИ: Анадолу Ефес се изкачи на върха в Евролигата заедно с Армани Милано – с по 7 победи и 2 загуби. Турският шампион ликува при визитата си във Франция в двубой от 9 кръг в най-силната клубна надпревара на Стария континент, след като подчини АСВЕЛ с 90:84.

НАЙ-ДОБРИ: Шейн Ларкин отбеляза 19 точки за Анадолу Ефес. Родриг Бобуа и Василие Мицич добавиха по 16. Сертак Санли реализира 15 точки плюс 5 борби.

Джордан Тейлър, Тони Джекири и Ливио Жан-Шарл бяха най-добри за АСВЕЛ с по 12 точки.

ПОВРАТНА ТОЧКА: Турците имаха аванс от точка на почивката, като постепенно през второто полувреме съумяха да стигнат до над 10 точки, благодарение на Шейн Ларкин и Родриг Бобуа.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 22 ноември АСВЕЛ ще приеме Фенербахче, а ден по-рано Анадолу Ефес ще гостува на Армани Милано.