КАКВО СЕ СЛУЧИ: Александър Везенков и Олимпиакос прекъснаха серията си от две поредни загуби в Евролигата през този сезон. Пред своята публика българинът и тимът му се справиха с Жалгирис с 83:74 в мач от 8 кръг в най-силната клубна надпревара на Стария континент, записвайки трета победа.

НАЙ-ДОБРИ: 206-сантиметровото крило се включи от пейката за Олимпиакос, като остана в игра малко повече от 2 минути. В тях националът не трепна от линията за изпълнение на наказателни удари, като бе 2/2.

От неговите съотборници Василис Спанулис отбеляза 16 плюс 7 асистенции. Брандън Пол и Никола Милутинов се отчетоха с по 14 точки. Йоргос Принтезис реализира 10, за да премине границата от 3000 точки в Евролигата.

Жок Лендъл бе най-резултатен за Жалгирис с 23 точки. Лукас Лекавичиус остана с 14.

ПОВРАТНА ТОЧКА: Олимпиакос намери себе си през второто полувреме, за да излезе напред със 73:63 чрез Брандън Пол и Василис Спанулис. През последната четвърт преднината на "червено-белите" набъбна до + 13 точки, което се оказа достатъчно за успеха.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 19 ноември Александър Везенков и компания ще гостуват на Байерн Мюнхен, а Жалгирис ще приеме Панатинайкос.