КАКВО СЕ СЛУЧИ: Милуоки нанесе първа домакинска загуба на Лос Анджелис Клипърс в НБА. Бъкс се справиха със съперника си със 129:124 насред Ел Ей, за да запишат четвърти пореден успех в лигата.

НАЙ-ДОБРИ: MVP в НБА през миналия сезон Янис Адетокунбо остана на крачка от трипъл-дабъл за Милуоки – 38 точки, 16 борби и 9 асистенции. Джордж Хил добави 24, като бе автор на 6 от 18-те тройки на тима си. Ерик Бледсоу се отчете с 20 точки и 6 борби.

Кауай Ленърд получи почивка за Клипърс. В негово отсъствие Монтрезъл Харъл и Лу Уилямс нанизаха по 34 точки, като първият грабна 13 борби, а вторият направи 11 асистенции.

ПОВРАТНА ТОЧКА: През последната четвърт Клипърс се доближиха на 4 точки от гостите, но Янис Адетокунбо отбеляза 7 поредни за 115:103 и оттам връщане нямаше.

КАКВО ПРЕДСТОИ: След по-малко от 24 часа Клипърс ще приемат Портланд, а в петък Милуоки ще гостува на Юта.