КАКВО СЕ СЛУЧИ: Хюстън прекъсна серията си от две поредни загуби в НБА. “Ракетитe” отказаха Мемфис със 107:100 като гости, което им донесе четвърти успех в най-силното първенство в света.

НАЙ-ДОБРИ: В отсъствието на Ръсел Уестбрук, който получи почивка, Джеймс Хардън се развихри за Хюстън. Брадата остави на сметката си 44 точки, 10 борби и 6 асистенции, като бе 12/28 при стрелбата си от игра.

Ерик Гордон го последва с 16, а Даниел Хаус приключи с 15 точки и 9 борби.

За Мемфис новобранецът Джа Морант бе най-добър с 23 точки, 5 борби и 6 асистенции. Дилън Брукс остана със 17.

ПОВРАТНА ТОЧКА: След 15 изравнявания и 7 смени на водачеството, резултатът бе 70:70 в средата на третия период. Рокетс обаче реагираха и направиха серия от 11-0, за да си осигурят комфортна преднина.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 6 ноември Хюстън ще приеме Голдън Стейт, а Мемфис ще играе с Минесота.