КАКВО СЕ СЛУЧИ: Рилски спортист продължава победния си ход в Националната баскетболна лига с трети пореден скалп. Този път мишената бе Академик София, който отстъпи като гост на самоковци с 86:95.

НАЙ-ДОБРИ: 18 точки за успеха наниза Тихомир Желев, който овладя 8 борби и подаде 6 асистенции. Екзейвиър Джонсън добави 19 точки. Юношата на клуба Мирослав Васов с разписа с 15.

В отсъствието на Костадин Лазаров, Николай Иванов и Александър Милов за гостите от Правец 26 точки реализира капитанът Николай Грозев. Николай Николов го последва с 14 точки и 8 борби, а Цветомир Чернокожев и Андрей Иванов вкараха по 11 всеки.

ПОВРАТНА ТОЧКА: Равностойно първо полувреме оформи на таблото 40:40 на голямата почивка. Рилецо нанесе решителния си удар в третата четвърт, когато надигра съперника с 29:16. Нападението на домакините в „Арена Самоков“ бе подплатена с 50-процентова успеваемост при стрелбата от средна дистанция (21/42) и 11/28 (39%) от тройката.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 25 октомври Академик София приема Академик Бултекс 99, а ден по-късно Рилски спортист гостува на Балкан.