Какво се случи: Барселона записа втора поредна победа като гост в Евролигата през 2019/2020. В Петербург селекцията на Светислав Пешич удари Зенит с 87:63 в двубой от 2 кръг в турнира на богатите.

Повратна точка: В първите 30 минути на двубоя Зенит се държеше близо до съперника в първия си домакински двубой в Евролигата през този сезон. Каталунците обаче нанесоха своя удар в последната четвърт след серия от 11-3, с което поведоха със 70:59 и оттам връщане нямаше.

Най-добри: Супер двубой за Барса изнесе Кайл Курич, приключил с 24 точки. Никола Миротич оформи дабъл-дабъл – 17 и 10 борби. Виктор Клавер се отчете с 12 точки.

Евгени Воронов единствен завърши с двуцифрен точков актив за Зенит – 10 точки.

Какво предстои: На 18 октомври Барселона ще приеме АЛБА Берлин, а Зенит ще гостува на Олимпиакос на Александър Везенков.