КАКВО СЕ СЛУЧИ: Макаби откри със загуба сезон 2019/2020 в Евролигата, след като отстъпи пред Химки с 83:89 като гост в Москва.

ПОВРАТНА ТОЧКА: Носителите на 6 трофея на Стария континент "делфини" от Тел Авив бяха абсурдни при стрелбата от тройката с едва 4 успешни стрелби от 22 опита и 18% успеваемост срещу 18/35 (40%) за домакините.

Руснаците обаче бяха на косъм да платят скъпо за своето високомерие. В третата четвърт преднината им от 17 точки се стопи пред очите им до....4.

НАЙ-ДОБРИ: Алексей Швед започна с 22 точки на сметката си новото европейско предизвикателство за руснаците. Антъни Гил добави 18, а Янис Тимма остана със 17 за успеха.

За гостите Тарик Блек стана най-резултатен със 17 точки, а на Макаби не помогна и завръщането в състава на звездата на израелския баскетбол Омри Каспи.

ЛЮБОПИТНО: След 10-годишен престой в НБА в отборите на Сакраменто, Кливланд, Хюстън, Ню Орлиънс, Минесота, Голдън Стейт и Мемфис, 31-годишното крило се отчете със скромните за своите възможности 13 точки и 6 борби за 22 минути.

И ОЩЕ: Химки постигна едва третата си победа в историята на Евролигата в общо деветте си двубоя срещу Макаби и едва втората пред своя публика.

КАКВО ПРЕДСТОИ: Облаците над небето на Макаби се сгъстяват, защото следващата седмица тимът гостува на испанския хегемон Реал Мадрид. Химки пък среща Баскония и пред отбора се отваря отлична възможност да запише втори пореден успех в турнира