Левски Лукойл допусна втора поредна загуба в контролите от подготовката си преди новия сезон. Носителите на Купата и Суперкупата на България отстъпиха на Ираклис със 73:81 като гост в зала “Иванофио“ в Солун.

Това бе втората проверка между двата тима. Преди ден столичани загубиха от гръцкия си съперник с 67:76, но пред празни трибуни.

Днес най-добър за Левски Лукойл бе един от капитаните на националния ни отбор Чавдар Костов, отбелязал 21 точки. Йордан Минчев добави 16. Джайлс Смит се отчете с 15 точки. Венцислав Петков наниза 10 точки.

За Ираклис Оливие Ханлан бе над всички с 38 точки, от които 8 тройки.

Българският вицешампион започна силно и чрез Чавдар Костов поведе с 10:8, но домакините направиха обрат и в края на първата част излязоха напред с 18:15. До почивката Ираклис стигна до двуцифрена преднина за 44:34, като не изпусна контрола над двубоя до финалната сирена.

Утре (13 септември) на гръцка земя Левски Лукойл ще премери сили с ПАОК, който преди два дни се справи с Кавала с 82:59 в първата си проверка.