Левски Лукойл постигна първа победа в контролите си от предсезонната подготовка. Тимът на Константин Папазов се наложи над МЗТ Скопие с 91:80 в проверка, която се проведе в Македония.

Калоян Иванов поведе колоната на реализаторите за Левски Лукойл с 20 точки, които допълни с 5 асистенции. Патрик Рембърт го последва със 17 и 6 асистенции. Божидар Аврамов и Христо Захариев отбелязаха по 14 точки, като вторият овладя и 7 борби. Деян Иванов приключи с 12 и 8 борби.

След равностойни първи 10 минути, Левски Лукойл постепенно овладя инициативата и си осигури аванс от 18 точки на почивката, дошла при 54:36. До края на срещата българският шампион не допусна обрат и стигна до успеха.

ЛЕВСКИ ЛУКОЙЛ ОТСТЪПИ В ПЪРВАТА СИ КОНТРОЛА В МАКЕДОНИЯ

Това бе вторият двубой между Левски Лукойл и МЗТ Скопие. Преди ден “сините” загубиха от същия съперник с 93:97. Следващият им мач пък ще бъде за Суперкупата на България срещу Рилски спортист и ще се играе на 8 септември в зала “Универсиада”, в София.