Академик Бултекс 99 победи Левски с 84:67 и спечели за първи път домашния си турнир Купа Пловдив, който се проведе в новата зала в Пловдив "Сила“. Това беше втори трофей в предсезонната подготовка на тима, след като миналата седмица беше спечелена и Купа Плевен.

Двубоят стартира ударно за Левски, който поведе с 14:4. Академик обаче се върна и стигна до 22:18 в края на първата част. През втория период столичани стартираха по-добре и взе аванс от 7 точки за 44:37. Драмата в третата четвърт беше пълна след като Академик намали изоставането си и стигна до 51:51. След това домакините дръпнаха с 4 точки за 55:51, но в края Левски изравни за 55:55. В последната четвърт Академик излезе напред със 71:63, а разликата стана 10 при 75:65. Последва нова серия на пловдивчани и резултатът стана 82:65.

Едно от новите попълнения на Академик Бултекс 99 Айзея Умипиг се разписа с 23 точки. Мартин Дурчев добави 17. Васил Бачев завърши с 14 точки.

Веселин Веселинов беше най-резултатен за Левски с 16 точки. Крис Минков остави срещу името си 14 и 7 борби. Александър Милов остана с 12 точки.

Така след второто място през 2015 г., четвъртото през 2016 г., сега пловдивчани спечелиха домашния си турнир и взеха реванш от Левски за загубата във финала през 2015 г.