Какво се случи: 9-кратният шампион на Евролигата Реал Мадрид сведе глава пред Фенербахче на виртуоза Желко Обрадович със 75:84 във втория полуфинал за деня. И вече всичко е ясно - трофеят в най-силния клубен турнир на континента ще отиде в ръцете на „фенерите” или Олимпиакос, успял по-рано днес да прати миналогодишния първенец в битка за бронза.

Най-добри: Серхио Люл наниза 28 точки за Реал Мадрид, но приключи мача с успеваемост в стрелбата от тройката – 2/7. Джейси Каръл добави 21.

Екпе Юдо свърши доста работа за “фенерите”, като оформи дабъл-дабъл – 18 точки и 12 борби. Богдан Богданович реализира 14 и 6 борби. Никола Калинич и Ян Весели се разписаха с по 12 точки.

Повратна точка: Фенербахче започна агресивно в защита и резултатът не закъсня. Още преди първата четвърт да изтече, Екпе Юдо вече имаше два инкасирани чадъра, а авансът на домакините бе двуцифрен - 17:7. Серия от 11-0 върна мадридчани само на две (24:26) от съперника във втората част, но селекцията на Желко Обрадович отново се откъсна напред с 10. Точката на встъпителните 20 минути бе поставена при 44:34.

60 секунди след завръщане от съблекалните Серхио Люл наниза 20-тата си точка. Топката, обаче, залепваше за ръцете му и най-сериозният проблем за Реал продължаваше да е некомбинативната игра на тима, отредила му пасив при 37:50. Агонията на „Белия балет” не подмина и идните минути от двубоя, в които разликата скочи до 16. Ново 8-0 в полза на испанците все пак върна интригата в мача 6:03 минути преди края, но турският гранд не допусна обрат.

Какво предстои: В неделя (21 май) Желко Обрадович ще има шанс да добави трофей №9 от Евролигата във визитката си, както и да превърне Фенербахче в първия турски отбор, триумфирал в надпреварата.