Какво се случи: Бостън не се отказва от първото място в Източната конференция в НБА. Пред своята публика в “ТД Гардън” “келтите” надвиха Маями със 112:108, което ги изравни с Кливланд на върха, тъй като Селтикс имат с победа повече, но и една загуба в повече от шампионите.

Най-добри: Айзея Томас завърши с 30 точки за Бостън. Джо Краудър отбеляза рекордните за себе си през сезона 25 плюс 6 борби. Амир Джонсън се отчете с 14 точки и 7 борби.

Тайлър Джонсън бе най-резултатен за Маями с 24 точки. Джо Джонсън реализира 20. Хасан Уайтсайд оформи дабъл-дабъл от 19 точки и 15 борби.

Повратна точка: Селтикс поведоха с 10 точки през последната четвърт, но допуснаха серия от 0-8. Маркъс Смарт обаче не трепна на два пъти от линията за изпълнение на наказателни удари малко преди сирената и донесе успеха на Бостън, който е четвърти пореден в НБА.

И още: Айзея Томас премина границата от 20 точки в 65-ти мач през този сезон, изравнявайки се в тази графа с гарда на Оклахома Ръсел Уестбрук.