Какво се случи: Торонто изкова четвърта поредна победа в НБА. Раптърс минаха през Маями със 101:84 при визитата си във Флорида. Въпреки успеха обаче Торонто остава четвърти на Изток с баланс от 43-29, докато Маями е осми с актив от 35 успеха и 37 поражения.

Най-добри: ДеМар ДеРоузън навъртя 40 точки на сметката на Торонто, като бе 14/25 при стрелбата си от игра и допълни статистиката си с 6 борби и 3 асистенции. Норман Пауъл добави 14. Дилън Райт завърши с 13 точки и 7 борби.

Хасан Уайтсайд, който излезе на паркета с 13 шева и превръзка на дясната ръка, бе много полезен за Маями и записа дабъл-дабъл – 16 точки и 14 борби. Горан Драгич и Родни МакГрудър останаха с по 13.

Повратна точка: Раптърс доминираха под двата ринга, като грабнаха 51 срещу 36 борби за съперника. Освен това гостите бяха по-точни от линията за изпълнение на наказателни удари – 78% срещу 60% за Хийт.

И още: ДеМар ДеРоузън стана вторият играч в историята на Торонто, който може да се похвали с поне 20 мача в един сезон, в които отбелязва по 32 и повече точки. Първият е Винс Картър с 28 подобни двубоя през 2000/2001.