Още по темата

Барселона на Александър Везенков не успя да вдигне Суперкупата на Испания. Във “Фернандо Буеса Арена”, във Витория тимът на Йоргос Барцокас отстъпи на Гран Канария с 59:79 във финала на турнира. Това е първи трофей от надпреварата в историята на клуба от Лас Палмас.

205-сантиметровото тежко крило не взе участие в срещата, като единствен от Барселона остана на пейката. От неговите съотборници Хуан Карлос Наваро и Виктор Клавер нанизаха по 12 точки.

Бо Маккалеб бе най-резултатен за Гран Канария с 15 точки и 5 борби. Дарко Планинич добави 12. Сасу Салин и Кайл Курич се разписаха с по 10 точки, като последният бе избран и за MVP на турнира.

Гран Канария наложи волята си още през първото полувреме, като си осигури аванс от 11 точки на голямата почивка за 50:39. След паузата Барса не успя да спре съперника, който се възползва от грешки в защитата на каталунците и стигна до убедителното 79:59.

Преди финалът във Витория се проведе традиционният турнир по стрелба за три точки. Победител в надпреварата стана Джейси Каръл от Реал Мадрид, който в последната битка надделя над гарда на Обрадойро Алберто Карбачо с 24:22.