Лаборал Куча ще бъде следващият съперник на Александър Везенков и Барселона в плейофите, в Испания. Пред своите фенове тимът на Велимир Перасович се наложи над Гран Канария със 78:71, за затвори 1/4-финалната плейофна серия с 2-1 победи.

Янис Бурусис бе много полезен за Лаборал Куча и записа дабъл-дабъл – 17 точки и 11 борби. Адам Ханга добави 12 и 8 борби. Дариус Адамс завърши с 11 точки.

Кевин Пангос и Елиъс Баес бяха най-резултатни за Гран Канария с по 13 точки. Албърт Оливър и Кайл Курич останаха с по 11 точки.

След равностойно първо полувреме, домакините направиха серия от 9-0, дело на Янис Бурусис и Дариус Адамс, за да поведат с 61:54 в края на третия период. През последните 10 минути опитите за обрат на Гран Канария се оказаха неуспешни и Лаборал Куча спечели със 78:71.

Първият двубой от полуфиналната плейофна серия между Барселона и Лаборал Куча ще се проведе на 3 юни. Играе се до три успеха от пет срещи. В другия сблъсък един срещу друг ще излязат Реал Мадрид и Валенсия.