Пинар Кършияка постигна втора победа в Евролигата. Пред своите фенове отборът на Уфък Саръджа отказа Зельона гора със 77:66 в мач от група Ц на турнира. Турците имат в актива си 2 успеха и 3 поражения, а поляците са с баланс от 1-4.

Колтън Айверсън се разписа с 15 точки за Пинар Кършияка. Кан Алтинтиг добави 13. Джо Рагланд и Кени Габриел нанизаха по 12 точки, като вторият овладя и 6 борби.

Неманя Джуришич бе най-резултатен за Зельона гора с 16 точки. Влад Молдовану и Лукаш Кошарек останаха с по 13.

Джо Рагланд постави силно начало на двубоя и изведе Пинар Кършияка до 21:16 в края на първата част. През втория период Керем Гонлюм увеличи аванс на домакините до 10 точки, но Зельона гора все пак намали до 28:36 след 20 минути игра. През второто полувреме турският отбор заздрави защитата и стигна до преднина от 16 точки, което се оказа достатъчно за крайното 77:66.

На 19 ноември Пинар Кършияка гостува на Барселона на Александър Везенков, а Зельона гора ще излезе срещу Жалгирис.